רחוב היצירה 11, איזור התעשיה מעוז ציון   |   טל' 072-33-80-198    |   פקס: 02-642-7952 

 

בחירת מלגזות

יש מגוון של גורמים שיש להתחשב בעת רכישת מלגזה חדשה למחסן שלך. לא כולם מודעים להבדלים ולמגבלות, וכמה מנהלים חסרי ניסיון לא יהססו לחשוב שכל מלגזה תעשה את העבודה. נחשוף מספר היבטים חיוניים, כמו סוג ההנעה הדרושה, יכולת הרמה, גודל מחסן, גובה הרמה ועוד.

כל אלה יעזרו לכם להחליט איזה מלגזה תתאים עבורכם.

סוג הנעה:
סוג ההנעה של מלגזה שלך הוא בעצם די מורכב, והיא עשויה לדרוש יותר מסתם מאמר קצר. עם זאת, נתאר את הסוגים השונים ונציין את היתרונות שמגיעים עם סוגים שונים של מלגזות. למלגזה חשמלית תהיה תוחלת חיים ארוכה יותר, תציע יכולת תמרון גדולה יותר ועלות גבוהה יחסית של תיקונים מורכבים. מלגזות חשמליות הן גם הרבה פחות רועשות מאשר חלופותיה (דיזל וגז), מלגזות חשמליות אידיאליות עבור עסקים עם מחסנים קטנים. עם זאת, טעינת המצבר יכולה להימשך זמן רב והיא לא תמיד תתאים לשימוש בחוץ. מלגזות גז תציע עלויות תחזוקה נמוכות יותר ותוחלת חיים ארוכה, וגם התדלוק הוא די מהיר בהשוואה לטעינת מלגזה חשמלית. אחסון הגז דורש מחסן מרווח יחסית. מלגזות דיזל הן די חזקות ומציעות עלויות הפעלה נמוכות בהשוואה למלגזות הקודמות. הן גם נוטות פחות להתקלקל ופחות מורכבות לתיקון במידה ותבחר במלגזת דיזל מתאימה היא תעניק אמינות רבה לעסק שלך.
יכולת הרמה:
למלגזות דיזל תהיה את יכולת ההרמה הגדולות ביותר, מלגזות דיזל מתאימות עבור יישומים תעשייתיים מורכבים או 
לעומסים כבדים באופן דומה. מלגזות חשמליות הן טובות עבור שימושי פנימי בתוך המחסן, כגון מחסני מזון, ספרים, בגדים או מוצרים דומים.
תוכל לבדוק את יכולת ההרמה בעת רכישת המלגזה, נתון זה מופיע גם בלוחית הנתונים של המלגזה. כקו מנחה כללי, המלגזות חשמליות הקטנות יכולות להרים מעט מעל 600 ק"ג, ואילו המלגזות המונעות בסולר כלומר מלגזות דיזל יכולות להרים חומרים תעשייתיים במשקל של עד 60 טון.

חשוב לקחת בחשבון, בעת רכישת מלגזה כיצד ואיך מורכב המחסן שלך בנוסף חשוב לדעת עבור איזה שימוש המלגזה מיועדות ועם איזה חומרים היא מיועדת לעבוד, נתון זה יסייע לך להחליט האם כדאי לך לרכוש מלגזה או להשכיר.

גודל מחסן:
גודל המחסן שלך חיוני בבחירת המלגזה שלך, משך זמן העבודה בתוך המפעל או מחוץ לו יהוו גם גורם מכריע בעת ביצוע הבחירה שלך. מחסן מרווח שלעתים קרובות צריך שחומרים יועברו מרחק די, ידרוש מלגזה מתאימה לפעילות זו.


גובה הרמה:
ידיעת גובה ההרמה הנדרשת שלך היא באופן הגיוני גם חשובה, וזה ישפיע על יכולת ההרמה של המלגזה.
מלגזות ממוצעת מתחילה מגובה הרמה של 2.20 מטרים כל הדרך עד 3.70 מטרים, אבל ישנם מלגזות שגובהם אף הרבה יותר גבוה תלוי באופי העסק והעבודה, גודל המחסן שלך ומה שאתה מתכוון להשתמש במלגזה באופן ספציפי לדוג' מחסן עם מדפים שיש לסדרם לגובה ידרשו מלגזה עם פרמטרים שיתאימו לביצוע פעילות מסוג זה.

ולבסוף: השכרה או קניה?
השכרה או ליסינג הם תמיד אפשרויות טובות, ובשני מקרים אמורות להפחית את ההוצאות העסקיות שלך. השכרה יכולה להיעשות לטווח קצר או ארוך, ואם אתה מפעיל חברה קטנה זה פתרון אידיאלי. כדאי לשקול את אופי העסק שלך כאשר לוקחים בחשבון היבטים אלה.
 
 

רחוב היצירה 11, איזור התעשיה מעוז ציון ( מפת הגעה > )  |  טלפון משרד: 072-33-80-942  |  מס' פקס: 02-642-7952

דוא"ל:
info@itzikforklift.com , 
Idan.N@itzikforklift.com