רחוב היצירה 11, איזור התעשיה מעוז ציון   |   טל' 072-33-80-198    |   פקס: 02-642-7952 

 

ההבדלים בין מלגזה חשמלית ומלגזת דיזל

עלות טעינת לילה של המצבר נמוך במידה ניכרת פחות מהחלפת מכלי גז או מילוי טנק עם סולר. מלגזה חשמליות הן בדרך כלל קלות ונוחות יותר לנהיגה(רדיוס סיבוב נמוך במיוחד) לעומת מלגזות דיזל, כי יש להם רק דוושת נסיעה ודוושת בלם. אין דוושת קלאץ', עלויות התחזוקה ושירות של מלגזות חשמליות הן הרבה פחות יקרות מאשר מלגזות דיזל, שכן יש כל כך מעט חלקים נעים בהשוואה. יש לזכור שישנן חברות אשר מוכרחות בשימוש מלגזות שעבודות על חשמל ע"פ תקנים מסוימים כמו תעשיית המזון במקומות סגורים שכן עבודה עם מלגזות דיזל במקום סגור עלולות לזהמו. 

חסרונות: עלות ראשונית גבוהה יותר, בגלל המצבר והמטען. המלגזה אינה ניתנת לשימוש בזמן הטענת המצבר, אלא אם כן מצברים נוספים זמינים לעבודה מרובה משמרות, עם כן.זה מוסיף עוד יותר למחיר, וצריך למצוא שטח עבור תחנת טעינת המצברים, ואמצעים מתאימים להחלפת המצברים. מלגזות חשמליות צריכים משטח רצפה טוב יותר לעבודה, טעינת המצבר יכולה להיות חשופה להפסקות חשמל יזומות מרשת החשמל הארצית באמצע החורף. זה מחזק את הנקודה שמלגזות חשמליות הן לא ממש מתאימות לשימוש ממושך מחוץ במזג האוויר הגשום, כי מזג האוויר הלח והגשום גורם לבעיות עם מעגלי החשמל והרכיבים החשמליים. תחזוקה ותיקונים / מציאת תקלות לא כל כך נעשות בקלות לעומת מלגזות דיזל.
מלגזות דיזל:
מלגזות דיזל הן אידיאליות עבור יישומים חיצוניים מכיוון שהן בעיקר עובדות בחוץ. האדים והעשן שהמלגזה פולטת בורח בקלות 
לאוויר החופשי ולא נגרמות בעיות בטיחותיות, בריאות וסביבתיות שתתרחשנה בתוך בית העסק שלכם. אף על פי כן, פילטרים ומטהרים מיוחדים יכולים להפחית את פליטת הגזים ולהפוך מלגזת דיזל כמקובלות לשימוש פנימי מדי פעם. מלגזות דיזל הן יעילות יותר מאשר מלגזות גז, ניתן להפעילן על סולר אדום. טנק דלק ממוצע של 50 ליטרים של סולר יחזיק הרבה יותר זמן מאשר בקבוק 18 קילוגרם של גז, לאותם שימושים מלגזות דיזל הפוכות הרבה יותר חסכוניות מאשר מלגזות שפועלות על גז.
הביצועים של מלגזות דיזל הוא בדרך כלל עדיפות על מלגזות חשמליות, במהירויות האצה שלהם ויכולות הרמה טובות יותר. מלגזות דיזל
בנוסף, במידה ובמלגזה מצורף ממקם קילשונים, חבק הידראולי, דאבל דיפ או מהפך מכלים אין שום בעיה כמו שהמצבר הולך להיגמר במקרה של מלגזה חשמלית. עלויות התחזוקה ושירות של מלגזת דיזל נמוכות ממלגזות גז, כי מנוע הדיזל פועל ב" סיבובים "נמוכים יותר, ומכאן שאורך החיים של מנועי הדיזל ארוך יותר. מלגות דיזל זמינות לשימוש בכל עת, ביום או בלילה. מד הדלק מציין מתי הסולר אזל וזה יכול להיפתר בעניין של דקות.

חסרונות: הן רועשות יותר בפעולה, העשן והגזים שהמלגזה פולטת לא ידידותיים במיוחד ייתכן שיפעילו את גלאי עשן בתוך בניין סגור. גודלה של מלגזת דיזל דורש מקום גדול יותר לעבודה , אבל זה בדרך כלל לא בעיה בעת שימוש בחוץ. מחיר הרכישה הראשוני הוא פחות ממלגזה חשמלית, אך בדרך כלל יותר מגז. עלויות תחזוקה גבוהות ממלגזות חשמלית, אך פחותות ממלגזות גז.
מלגזות גז (LGP)
מלגזות

מלגזות שפועלות על גז פופולריות כבר זמן רב בעולם עם זאת בארץ לא כל כך, בשל התמחור התחרותי שלהם והתאמתם לשימוש פנימי / וחיצוני כמובן גם בגלל היכולת שלהם לעבוד מסביב לשעון. המנועים הם בדרך כלל נגזרים ממנועי מכוניות, וכתוצאה מכך חלקים זמינים במחירים תחרותיים. מלגזות הגז שקטות יותר מאשר מלגזות הדיזל אדי המפלט שלהם יותר ידידותיים לסביבה מאשר אדי דיזל. הביצועים של מלגזות הגז  בדרך כלל עדיפים על מלגזות הדיזל והחשמל. מהירויות נסיעה, האצה, ומהירויות ההרמה בדרך כלל גוברות על החלופות חשמל / דיזל בגלל מנועי תגובה יעילים יותר. ישנם פחות ויברציות בכיסא הנהג לעומת מלגזות חשמליות ודיזל.
 
 

רחוב היצירה 11, איזור התעשיה מעוז ציון ( מפת הגעה > )  |  טלפון משרד: 072-33-80-942  |  מס' פקס: 02-642-7952

דוא"ל:
info@itzikforklift.com , 
Idan.N@itzikforklift.com